چه گاوصندوقی بخریم

گاوصندوق یکی از مهمترین اقلام در خریدهای مربوط به شرکتها و ادارات است.نیاز به یک گاو صندوق خوب برای محافظت از مدارک و اسناد در مقابل آتش و دزدی بسیار مهم است.به گزارش گروه خواندنی های مشرق، گاوصندوق نیاز همه ادارات و شرکت ها است حتی در خانه نیز گاهی اوقات یک گاوصندوق مطمئن نیاز است.  تاریخچه ای کوتاه از گاوصندوق

 در قرون گذشته مردم آتش را میپرستیدند چون از آن میترسیدند.در ابتدا راه مقابله با آن را نمیدانستند و به همین علت نمیتوانستند خود و وسایل خود را از دست آن نجات دهند.بسیاری از دست نوشته های بشر که میتوانستند اطلاعات خوبی از آن زمان ها به ما بدهند به علت نبود یک وسیله برای حفاظت از آن ها از بین رفتند.

در طی قرون و اعصار متفاوت مردمان از سرزمین های مختلف به سبک های متفاوت به دنبال حفظ آثار و نوشته ها و وسایل ارزشمند خود از شر آتش یا آب یا دزدی ها بوده اند به عنوان مثال میتوان به مصری ها که وسایل مهم خود را در اهرام ها پنهان میکردند،آشوری ها در نقاط مختلف مدارک خود را چال میکردند،یونانی ها اطلاعات مهم خود را برروی عاج فیل میتراشیدند.

وقتی که هیچ یک از روشهای سنتی برای حفاظت از مدارک به کمک انسان ها نیامد آنها به دنبال ایجاد یک وسیله با قابلیت بالای حفاظتی افتادند.ژولیو سزار مدارک و گنجینه های خود را در یک صندوق محکم و ساخته شده از آهن نگه داری میکرد.اربابان فئودال به ساخت محلهای زیرزمینی با نگهبانان قابل اعتماد پرداختند.بازرگانان از قرن 15 صندوق هایی از جنس بلوط که با آهن پوشیده شده بودند را توسعه دادند.

از سال 1830 اولین نوع های گاو صندوق از جنس آهن با دیواره های داخلی از جنس سنگ،چوب،سیمان،آجرو غیره وارد بازار شد.
اولین آزمایش های استاندارد برای یک گاوصندوق خوب در سال 1917 انجام شد.اگرچه این آزمایشات باعث شد بسیاری از این گاوصندوق های قدیمی کارایی و اعتبار خود را از دست بدهند.

    

گاوصندوق مربوط به سال 1840   رتبه های ایمنی گاوصندوق ها: رتبه سرقت: B1-سطح پایین امنیتیB2-سطح متوسط امنیتیB3-سطح ضد سرقت TL-15-تست شده به مدت 15 دقیقه در مقابل انواع ابزار مانند:دریل و اره مقاومت کرده است.TL-30-تست شده به مدت 30 دقیقه در مقابل انواع ابزار مانند:دریل سرعت زیاد و اره مقاومت کرده است.TL-30*6-تست شده به مدت 30 دقیقه و از هر 6جهت مقاومت کرده است.TRTL-30-تست شده به مدت 30 دقیقه با انواع لوازم و وسایل پیشرفته سرقت مقاومت کرده است. رتبه های میزان ضد آتش: 1/2hr-مقامت در مقابل اتش به مدت 30 دقیقه با دمای خارجی 1500 درجه سانتی گراد1hr-مقاومت در مقابل آتش به مدت یک ساعت با دمای خارجی  1700 درجه سانتی گراد+1hr-مقاومت در مقابل اتش به مدت یک ساعت و گذراندن تست سقوط از ارتفاع 9 متری2hr-مقاومت در مقابل اتش به مدت دو ساعت با دمای خارجی 1850 درجه سانتی گراد+2hr-مقاومت در مقابل اتش به مدت دو ساعت و کذراندن تست سقوط بر روی سنگ از ارتفاع 9 متر   انتخاب یک گاو صندوق مناسب:

انتخاب یک گاوصندوق خوب از انتخاب بقیه وسائل یک اداره مهمتر است زیرا اگر شما صندلی یا میز یا پرینتری بخرید که پس از مدتی دچار مشکل شود به راحتی میتوانید ان را تعمیر یا عوض کنید اما تنها راهی که یک گاوصندوق میتواند خودی نشان دهد این است که دزد به محل کار شما وارد شود و یا آنجا آتش بگیرد که اگر این اتفاق به وقوع بپیوندد دیگر مجالی برای عوض کردن آن نمیماند.آمار نشان میدهند احتمال اینکه یک اداره ای به آتش کشیده شود 50-50 است.

در زیر میتوانید مدل های مختلف از این گاو صندوق ها را ببینید:

1-صندوق های ضد آتش:این صندوق ها برای مقابله با آتش و حفاظت از مدارک شما در مقابل این واقعه ساخته شده اند.اما در مقابل دزدان با تجربه بسیار ضعیف عمل میکتد.
                                                                 

 

2-صندوق های ضد سرقت:این گاوصندوق ها دقیقا برعکس صندوق های اولی کار میکنند.آنها دزدان با تجربه را به زانو در می آورند اما در مقابل حرارت های آتش حرفی برای گفتن ندارند.

 

                                                              
3-صندوق های ترکیبی:این گاو صندوق ها ترکیبی از دو نوع صندوق بالا هستند .آنها هم در مقابل دزدان و هم در مقابل آتش قوی کار میکنند.لایه خارجی این گاوصندوق ها از آهن و لایه داخلی از نوع خاصی کامپوزیت ساخته شده است تا در مقابل هر دو عامل مقاوم باشد.
                                                               

4- صندوق های عایق دیواری:این گاو صندوق ها در مقابل اتش بسیار مقاوم هستند اما در مقابل دزدها نمیتوانند بسیار  خوب عمل کنند.                                                            

تمامی سفارشات در تهران با هماهنگی خریدار در روز ثبت سفارش یا روز بعد ارسال خواهند شد. چنانچه خریدار ساعت یا روز معینی را تعیین نماید کالا طبق درخواست مشتری تحویل خواهد شد.
کلیه مراحل تحویل کالا در تهران توسط پرسنل شرکت انجام می شود و نیازی به نیرو یا کمک از جانب خریدار نمی باشد.
خدمات آموزش و راه اندازی صندوق ها در تهران به هنگام تحویل کالا به صورت رایگان انجام خواهد شد.
سفارشات شهرستان برای صندوق های دیجیتال زیر 25 کیلو توسط تیپاکس ارسال می گردد. هزینه ارسال تا دفتر تیپاکس بر عهده شرکت می باشد. هزینه بین شهری بر عهده خریدار می باشد که به صورت پس کرایه پرداخت می گردد.
سفارشات شهرستان برای صندوق های دیجیتال و غیر دیجیتال بالای 25 کیلو توسط باربری ارسال می گردد.هزینه ارسال تا باربری برای صندوق های دیجیتال بر عهده شرکت می باشد. هزینه بین شهری بر عهده خریدار می باشد که به صورت پس کرایه پرداخت می گردد.
بهترین قیمت بدون قید و شرط، تامین قطعی قطعات، پاسخگویی تلفنی و آموزش همگی توسط صندوق نیکا تضمین میگردد.  تخصص ما فقط گاوصندوق است. حرفه ای خرید کنید.
در صورت وجود هر گونه سوال یا نیاز به مشاوره تلفنی می توانید از طریق شماره های زیر با ما تماس حاصل نمایید.
02166751468 - 02166751468
با تشكر از انتخابتان مديريت صندوق نیکا
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×