دزد حرفه‌ای از شگردهای سرقت می‌گوید!

متن کامل
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، نگرانی‌ای که فقط با رعایت چند نکته ایمنی براحتی رفع می‌شود. مستند «بیراهه» در برنامه گذشته خود به موضوع سرقت خانه‌ها پرداخت. 
 
در ابتدای این برنامه یکی از سارقان خانه که به اتهام هشت سرقت دستگیر شده است، گفت: من راننده بودم و فقط رانندگی می‌کردم. 
 
همیشه سر کوچه می‌ایستادم تا بعد از سرقت با همدستانم سریع از محل فرار کنیم. یکبار سال 83 به دلیل بیکاری مجبور شدم دست به سرقت بزنم که دستگیر شدم و حبس آن را تحمل کردم. 
 
من در سرقت‌های اعضای گروه فقط راننده بودم. متهم دیگری که به صورت باندی دست به 30 فقره سرقت از خانه‌های شهروندان تهرانی زده بودند، در مورد نحوه سرقت‌ها گفت: 
 
یکی از همدستانم در خودرو راننده بود و من داخل خانه می‌رفتم و دیگر همدستم نیز به عنوان زاغ‌زن در کوچه بود تا در صورت ورود صاحبخانه با تلفن همراه به من خبر دهد. 
 
برای من طبقه اول یا سوم فرقی نداشت. من کلیدهایی داشتم که به تمامی درها می‌خورد و با آن باز می‌شد. 
 
شش کلید داشتم که با آن قفل‌های کتابی را باز می‌کردم. در‌های ضدسرقت وقت‌گیر بود، به همین علت زیاد سمت آنها نمی‌رفتم. 
 
سارق حرفه‌ای با بیان این‌که روزها سرقت می‌کرده است، اضافه کرد: وقتی وارد خانه می‌شدم، ساختمان‌هایی را که محافظ در ورودی نداشت یا محافط آن باز بود، شناسایی کرده و بعد زنگ آپارتمان را می‌زدم، اگر کسی جواب نمی‌داد وارد خانه می‌شدم. 
 
تخصصم فقط سرقت پول و طلاست، به همین‌ دلیل پس از ورود به خانه‌ها سریع سراغ اتاق خواب می‌رفتم؛ چون می‌دانستم اقلام باارزش در این اتاق نگهداری می‌شود. مشخص است که صاحبخانه‌ها پول و طلا را در اتاق خواب می‌گذارند. 
 
یکی از سارقان حرفه‌ای منازل که بیش از هفت سابقه کیفری دارد، همراه دوربین برنامه به خانه‌هایی که سرقت کرده است برده می‌شود. 
 
پسر 33 ساله در مورد سرقت از آپارتمانی در محله پیروزی گفت:در ورودی ساختمان باز بود. داخل خانه شدم و بعد از زدن زنگ واحد شماره 2 متوجه شدم کسی در خانه نیست. 
 
با یک کارت تلفن در آپارتمان را باز کرده و داخل رفتم. در زمان سرقت، هیچ حفاظی مقابل در آپارتمان نبود. پس از ورود به این خانه لپ‌تاپ و مقدار زیادی طلا سرقت کردم. 
 
همیشه واحدهای طبقه اول را انتخاب می‌کردم، چون راه فرار در این آپارتمان‌ها وجود دارد. من به خانه‌های ویلایی نمی‌رفتم؛ چون امکان داشت همسایه‌ها متوجه حضورم شوند. بهترین جا برای سرقت آپارتمان است. 
 
پسر جوان در مورد نحوه سرقت از خانه‌ای دیگر در غرب تهران می‌گوید: نزدیک غروب آفتاب به این خانه آمدم. طبقه اول را سرقت کردم. 
 
این خانه را شانسی سرقت کردم. وقتی داخل آپارتمان شدم، صاحبخانه از خانه خارج شده و کلید را روی در جا گذاشته بود. وقتی داخل رفتم، در چند دقیقه اموال باارزش را سرقت کردم که همان موقع همدستم تماس گرفت که صاحبخانه برگشته است. 
 
به همین دلیل نتوانستم تلویزیون گرانقیمت را سرقت کنم. شگرد من این است که زنگ واحد‌ها را می‌زدم و اگر کسی در خانه بود، می‌گفتم خودرو را از جلو در جابه‌جا کنید و اگر کسی جواب نمی‌داد، مطمئن می‌شدم خالی است. 
 
سارق جوان در مورد خانه‌ای که در محله شهدا از آن سرقت کرده هم می‌گوید: در باز بود و من و همدستم داخل ساختمان شدیم. 
 
در این آپارتمان تعداد زیادی ساعت، لباس و باند ضبط بود که آنها را سرقت کردیم. این خانه را یک زاغ‌زن با دریافت پول به ما معرفی کرد. 
 
با فروش اموال سرقتی از این خانه 10 میلیون تومان به دست آوردیم. داخل خانه پر از گونی برنج بود که دیگر وقت نکردیم آنها را سرقت کنیم. 
 
توصیه‌های دزد حرفه‌ای 
 
متهم سابقه‌دار که ابتدا به 15 سرقت اعتراف کرده بود، با اعتراف به 100 سرقت از خانه شهروندان تهرانی، توصیه‌هایی را برای جلوگیری از سرقت به شهروندان کرد و گفت: خانه‌ها باید در صورت امکان در ضد سرقت داشته باشد. 
 
افراد به هیچ وجه پول و طلا را در خانه‌هایشان نگهداری نکنند و گاوصندوق‌های مطمئن و ضد سرقت تهیه کنند. وی ادامه داد: مقابل تمامی پنجره‌ها، نورگیر، پاسیو و روی دیوارهای کوتاه حفاظ مقاوم و مطمئن نصب کنید. هوا در حال گرم شدن است. 
 
برخی ساکنان واحد‌ها شب پنجره‌ها را باز و صبح هنگام ترک خانه فراموش می‌کنند آن را ببندند، این صاحبخانه‌ها خودشان ما را به خانه دعوت می‌کنند. 
 
بعضی‌ها نیز کلید را زیر پادری یا داخل جاکفشی می‌گذارند. ما از این صاحبخانه‌ها هم تشکر می‌کنیم که کار ما را راحت می‌کنند. 
 
باز کردن در ورودی ساختمان‌ها مشکل است، زیرا امکان دارد عابری مشکوک شود. افرادی که بی‌احتیاط از پارکینگ وارد می‌شوند و تا زمان بسته شدن در صبر نمی‌کنند راه را برای ما باز می‌کنند. 
 
این دزد در ادامه توصیه‌های خود گفت: شنیدم شایعه شده ما با دستگاه گنج‌یاب به خانه‌ها می‌رویم و محل طلاها را پیدا می‌کنیم. 
 
نیازی به گنج‌یاب نیست. وقتی وارد خانه شویم راحت می‌فهمیم که وسایل قیمتی و پول را کجا گذاشته‌اند. برخی فکر می‌کنند خیلی زرنگ هستند و وسایل را زیر لباس یا میان رختخواب مخفی می‌کنند، اما این محل‌ها هم از نگاه ما دور نمی‌ماند. آنها با این کار همه وسایل را در یک محل قرار می‌دهند تا راحت‌تر سرقت شود. 
 
توصیه می‌کنم اگر پول و طلا در خانه دارید، در محل‌های مختلف مخفی کنید تا همه دارایی را یکجا از دست ندهید. من در چهار ماه 100 خانه را خالی کردم و اگر یک سال آزاد بودم، رکورد سرقت از خانه را می‌شکستم. 
 
گاو صندوق‌های حرفه‌ای بخرید 
 
در ادامه، سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به روش‌های سارقان برای سرقت خانه‌ها گفت: یکی از انواع سرقت‌هایی که آثار بسیار زیانباری روی روح و روان خانواده‌ها می‌گذارد، سرقت خانه است. 
 
بسیاری فکر می‌کنند سرقت منازل در شب رخ می‌دهد، ولی این ذهنیت باید تغییر کند و مردم بدانند زمان سرقت‌ها اغلب در ساعات اولیه غروب آفتاب تا ساعت 11 شب رخ می‌دهد یا در بین روز اتفاق می‌افتد. 
 
وی ادامه داد: برخی ساکنان آپارتمان‌ها وقتی به داخل ساختمان مراجعه می‌کنند و در پارکینگ آنها اتوماتیک است تا لحظه بسته شدن کامل آن صبر نمی‌کنند. در این لحظه سارقانی که کمین کرده‌اند، به دور از دید راننده وارد ساختمان می‌شوند. 
 
به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران، سرقت خانه در تهران همراه با زاغ‌زنی است و سارقان با خودرو در خیابان‌ها پرسه می‌زنند و وقتی خروج خانواده‌ای از خانه ر‌ا مشاهده کنند، زنگ خانه را به صدا درمی‌آورند و زمانی که از خالی بودن آن مطمئن شدند، سرقت را انجام می‌دهند. 
 
دزدان خانه در ساعات اولیه شب وقتی چراغ خانه‌ای خاموش باشد، مطمئن می‌شوند کسی در خانه نیست و این‌گونه خانه‌ها هدف قرار می‌گیرد. آنها ابتدا زنگ خانه را به صدا درمی‌آورند و اگر کسی جواب نداد، براحتی سرقتشان را انجام می‌دهند. 
 
محمدیان تاکید کرد: امروزه هدف سارقان پول و طلاست. خانواده‌ها عادت دارند پول نقد و طلا را در اتاق خواب و داخل کشوی میز آرایش قرار دهند. 
 
در سال‌های اخیر شاهدیم مردم شروع به خرید بی‌رویه گاوصندوق‌های غیرایمن کرده‌اند. سارقان براحتی گاوصندوق‌های غیر ایمن را باز می‌کنند. 
 
در این موارد زحمتی که کشیدیم این است که تمامی اسناد، جواهرات و وجوه نقد را یکجا جمع کرده و در اختیار سارق قرار داده‌ایم. اگر کسی قصد خرید گاوصندوق دارد، باید گاوصندوقی بخرد که براحتی قابلیت حمل نداشته باشد و در محلی نصب شود. 
 
توصیه ما این است که گاوصندوق‌های خانگی به در یا اسکلت ساختمان پیچ و مهره شود تا امکان جابه‌جایی وجود نداشته باشد. 
 
رئیس پلیس آگاهی تهران با بیان این‌که سارقان خانه‌های تهران اهل چند استان خاص هستند، اضافه کرد: تهران هدف سارقان شهرهای خاص است، اما این مجرمان بدانند که در چنگال پلیس گرفتار شده و برای مجازات‌های سنگین در اختیار مراجع قانونی قرار می‌گیرند. 
 
این افراد باید از اقدامات مجرمانه‌شان دست بردارند. آنها فکر می‌کنند چون از شهرستان به تهران آمده‌اند و دارای پاتوق نیستند. 
 
هیچ وقت گرفتار نمی‌شوند، اما بدانند امروزه تجهیزاتی در اختیار پلیس است که مجرمان را در هر نقطه‌ای شناسایی می‌کند، ممکن است برخی از سرقت‌ها هیچ‌گاه کشف نشود، ولی عمده این سرقت‌ها کشف می‌شود. 
 
تعداد بازدید: 3552

نظرات

تمامی سفارشات در تهران با هماهنگی خریدار در روز ثبت سفارش یا روز بعد ارسال خواهند شد. چنانچه خریدار ساعت یا روز معینی را تعیین نماید کالا طبق درخواست مشتری تحویل خواهد شد.
کلیه مراحل تحویل کالا در تهران توسط پرسنل شرکت انجام می شود و نیازی به نیرو یا کمک از جانب خریدار نمی باشد.
خدمات آموزش و راه اندازی صندوق ها در تهران به هنگام تحویل کالا به صورت رایگان انجام خواهد شد.
سفارشات شهرستان برای صندوق های دیجیتال زیر 25 کیلو توسط تیپاکس ارسال می گردد. هزینه ارسال تا دفتر تیپاکس بر عهده شرکت می باشد. هزینه بین شهری بر عهده خریدار می باشد که به صورت پس کرایه پرداخت می گردد.
سفارشات شهرستان برای صندوق های دیجیتال و غیر دیجیتال بالای 25 کیلو توسط باربری ارسال می گردد.هزینه ارسال تا باربری برای صندوق های دیجیتال بر عهده شرکت می باشد. هزینه بین شهری بر عهده خریدار می باشد که به صورت پس کرایه پرداخت می گردد.
بهترین قیمت بدون قید و شرط، تامین قطعی قطعات، پاسخگویی تلفنی و آموزش همگی توسط صندوق نیکا تضمین میگردد.  تخصص ما فقط گاوصندوق است. حرفه ای خرید کنید.
در صورت وجود هر گونه سوال یا نیاز به مشاوره تلفنی می توانید از طریق شماره های زیر با ما تماس حاصل نمایید.
02166967125 - 02166967214
با تشكر از انتخابتان مديريت صندوق نیکا
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×